Nyskolen markerer Pride i juni


Hvert år markerer Nyskolen Pride i juni måned, for å støtte kampen for kjærlighet for alle, uavhengig av legning.

 

Alle skal kunne være stolte av hvem de er og være åpne om det uten fare for å bli trakassert, mobbet eller plaget. I et demokrati skal individenes grunnleggende rettigheter ivaretas, og alle stiller likt. Dersom enkeltindivider eller grupper blir diskriminert og ikke kan delta på lik linje med andre, gjør det demokratiet svakere. Ved å markere Pride ønsker vi å styrke demokratiet generelt, og også vårt direkte demokrati på Nyskolen. Alle våre elever og ansatte skal kunne være seg selv, og vokse og utvikle seg i et trygt og inkluderende miljø.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.